Foto endnu ikke klar
893/41
Carl Wentorf (f. København 1863, d. sst. 1914)
Sankt Hans. En kvinde i hvid kjole ser bål fra en badebro. Sign. Carl Wentorf 1907. Olie på lærred. 44×63.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag