2435/​272

Dansk gruekedel af kobber med hanke. Stemplet H.Chr. Hansen, Aarhus. 19.-20. årh. H. 52. Diam. 63.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og buler. Ir.

I Aarhus
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?