1246/28
Christian Berthelsen (f. Føhr 1839, d. København 1909)
Udsigt over Esrum Sø mod Fredensborg Slot. Sign. C. B. 19/4 59. Olie på lærred. 40×57.
Retoucheringer. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og antikviteter, 12. november 2012
Vurdering
Hammerslag