Edgar Hofschen (f. Tapiau, Ostpresussen 1941)
“Der verbindende 'Zwischen' von sich überlagende Flächen”. Sign. Hofschen 76. Mixed media på papir. Lysmål 148,5×98.
Proveniens: Galerie Arnesen, København.
Undersøgt i ramme. Rammeglas med flænge i øverste venstre hjørne.
Moderne kunst og design, 8. december 2020
18 bud