12104/54
Ubekendt fotograf: Originalt s/h presse- eller stillfotografi af den skotske skuespiller Sir Sean Connery i rollen som James Bond i “You Only Live Twice” fra 1967. På billedet ses også skurken Ernst Stevro Blofeld og dennes kat. Bagsiden stemplet med rødt “You Only Live Twice”. Fotomål 20×25. Uindrammet.
Fotografiet er udateret og Bruun Rasmussen indestår ikke for dets alder.
Almindelige håndteringstegn. Bagsiden gulnet i kanterne.
Kunst, antikviteter & design, 28. januar 2021
Vurdering
Hammerslag