2412/1175
Safir og diamantvedhæng af 8 kt. hvidguld prydet med oval faceslebet safir omkranset af talrige brillantslebne diamanter. Halskæde af 14 kt. hvidguld medfølger. Vedhæng B. 8 mm. L. inkl. øsken 16 mm. Halskæde L. 39,5 cm. (2)
Halskæde er stemplet 750 for 18 kt. men tester kun 14 kt.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker og Fashion, 20. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
14 bud