Vilhelm Lundstrøm (f. København 1893, d. sst. 1950)
Komposition fra Klingen, 1942. Sign. V. Lundstrøm samt i trykket. Litografi i farve. Lysmål 26×21.
Proveniens: Poul Henningsen, skænket til hustruen Inger i 1942 og videre til Klaus Rifbjerg i 1968.
Original stand. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
13 bud