2435/7535
Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Fruits”. Sign. Kvium 06, 51/75. Litografi i farver. Trykt hos Edition Copenhagen. Bladstørrelse 78 × 118. Uindrammet.
Litteratur: Sørensen, Vieten & Urwald, “Michael Kvium. Det trykgrafiske værk 1979–2006”, København, 2006, nr. EC 175.
Grafik og editioner, 27. august 2024
Vurdering
Hammerslag