2138/530
Dansk snedkermester
Lille kommode af cubamaghoni. Front med tre skuffer med greb af messing. Udført ca. 1930–1940'erne. H. 70. B. 65,5. D. 38.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Auktion
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
4 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|