2138/​530

Dansk snedkermester

Lille kommode af cubamaghoni. Front med tre skuffer med greb af messing. Udført ca. 1930–1940'erne. H. 70. B. 65,5. D. 38.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.

Auktion

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Kategori
Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Solgt

Hammerslag

1.650 DKK  

4 bud

Tidspunkt Byder Bud
1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK