2125/​72

“Baches Roche - Lyon”. Litografisk vintageplakat i farver, monteret på støttelærred. Trykt hos Léon Damour, Paris. Bladstørrelse 142×101. Uindrammet.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Papir er gulnet. Opklæbet på støttelærred. Er rullet.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag