2005/732
Bent Gabrielsen (f. Søborg)
Kubeformet fyrfad med kugleformet brænder af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Bent Gabrielsen. Vægt 990 g. H. 10,5. B. 12. max. inkl. tværstang 17,2.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 28. januar 2020
Vurdering
Hammerslag