2023/40
Holger H. Jerichau (f. København 1861, d. sst. 1900)
Marine fra Napolibugten med Vesuv i baggrunden. Sign. Holger H. Jerichau. Olie på lærred. 23×37.
Lærredet er dubleret. Mindre aldersslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag