2445/906
Ubekendt design
Lænestol af mahogni. Sæde og ryg med flet.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Mindre tørrevner og gabende samlinger. Flet med defekter.
Vurdering
Hammerslag