2448/35
Rundt fransk bord af mahogni med plade af marmor, gallerikant af messing, sarg prydet med marquetteri af frugttræ. Louis XVI form, 20. årh.s begyndelse. H. 75. Diam. 85.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Vurdering