2119/​324

Et par ovale skabe af elmetræ, hver med to buede døre bag hvilke hylde, cabriole ben. 20. årh. H. 77. B. 83. D. 40. (2)

Ridser og mærker. Brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK