2427/8104
“Flora Danica” brevåbner med skaft af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster, blad af forgyldt sterlingsølv. Royal Copenhagen og A. Michelsen. L. 23,5 cm. I original æske.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering