2009/85
Wilhelm F. Giessel (f. 1869, d. 1938, østrigsk maler)
Krostueinteriør. Sign. W. Giessel. Olie på lærred. 100×73,5.
Retoucheringer. Afskalninger og overfladeridser af forskellig grad.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag