12043/126
Carlo Hornung Jensen (f. København 1882, d. sst. 1960)
“Vinterdag i Dyrehaven”. Sign. Hornung Jensen. Olie på plade. Bagsiden med dedikation fra kunstneren, dateret 1935. Lysmål 25×33. Rammemål 31×40.
Mindre retoucering nederst til venstre.
Kunst, antikviteter & design, 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag