2221/58
Frans Schwartz (f. København 1850, d. sst. 1917)
Stående nøgen ung kvinde med opstrakte arme. Sign. med utydeligt monogram. Olie på lærred. 65×32.
Behov for rensning. Enkelte minimale afskalninger, ridser og huller.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. maj 2022
Vurdering
Hammerslag