12116/​260

Ubekendt tysk kobberstikker, efter Jordaens. 18. årh.

Mand med en ugle i et vindue. Usign. Mezzotinte på papir. Lysmål 30×20. Rammemål 38,5×28.

Undersøgt i ramme. Beskåret forneden og i højre side. Trykfolder forneden. Gl. udbedring i øverste højre hjørne.

Kunst, antikviteter & design, 22. april 2021

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag