2103/​772

Lysberg Hansen & Therp

Sofabord “a la Chinoise” af palisander. Udført og mærket hos Lysberg Hansen & Therp. H. 45,5. L. 70. B. 68.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Mindre hul fra varmemærke på top. Lakkrakeleringer.

Moderne kunst og design, 19. januar 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

5.500 DKK
(Autobud) 5.000 DKK
4.800 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
1.500 DKK