2103/772
Lysberg Hansen & Therp
Sofabord “a la Chinoise” af palisander. Udført og mærket hos Lysberg Hansen & Therp. H. 45,5. L. 70. B. 68.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Mindre hul fra varmemærke på top. Lakkrakeleringer.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag