2414/​287

Fem par Næstved stager af messingmalm, balusterformede stammer på runde fodstykker. 18. årh. H. 12,5–15,5 cm. (10)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

(Autobud) 4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK