2414/287
Fem par Næstved stager af messingmalm, balusterformede stammer på runde fodstykker. 18. årh. H. 12,5–15,5 cm. (10)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag