2103/​164

Alois Zabehlicky (f. 1883, d. 1962)

Opstilling med en buket i prydvase og en gul rose på et fad. Sign. A. Zabehlicky. Olie på lærred. 55×68,5.

Enkelte retoucheringer. Minimale afskalninger og krakeleringer. Områder med tyndere bemaling/forrensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

850 DKK

(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK