Alois Zabehlicky (f. 1883, d. 1962)
Opstilling med en buket i prydvase og en gul rose på et fad. Sign. A. Zabehlicky. Olie på lærred. 55×68,5.
Enkelte retoucheringer. Minimale afskalninger og krakeleringer. Områder med tyndere bemaling/forrensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021