899/20
Carl Holsøe (f. Aarhus 1863, d. Asserbo 1935)
Interiør med kunstnerens hustru læsende i et hjørne af stuen. Sign. C. Holsøe. Olie på lærred. 80×60.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag