1644/800
Svend Aage Holm Sørensen, tilskrevet (f. 1913, d. 2004)
Bordlampe med justérbar arm af messing, fod og gennembrudt skærm af sortlakeret metal. H. 39.
Almindelig brugsslitage. Nogle få ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 1. november 2016
Vurdering
Hammerslag
26 bud