C. Hornung-Jensen (f. København 1882, d. sst. 1960)
Parti fra Dyrehaven med Peter Lieps hus. Sign. C. Hornung-Jensen. Olie på malepap. 25×35.
Behov for let overfladerensning. Enkelte overfladeridser.