2033/827
Skandinavisk design
Justérbar standerlampe af patineret messing med konisk skærm. 1950erne. H. 125–175.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Let anløben. Minimale buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 11. august 2020
Vurdering
Hammerslag