A. P. Madsen (f. København 1822, d. sst. 1911)
En rødbroget malkeko. Sign. monogram Juni 1868. Olie på lærred. 29,5×35,5.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 491, 1987 nr. 187.
Lærredet er dubleret. Enkelte mindre retoucheringer og afskalninger. Behov for overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
13 bud