12008/140
Engelsk maler, 19. årh.
Kystparti med muslingesamlere og fiskere på stranden, i baggrunden en borg. Usign. Vandfarve og gouache på papir monteret på papir. 19×24.
Lidt papirtab/afskalninger langs kanten. Områder med tyndere farvelag. Undersøgt i ramme.
Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud