12008/​140

Engelsk maler, 19. årh.

Kystparti med muslingesamlere og fiskere på stranden, i baggrunden en borg. Usign. Vandfarve og gouache på papir monteret på papir. 19×24.

Lidt papirtab/afskalninger langs kanten. Områder med tyndere farvelag. Undersøgt i ramme.

Kunst, antikviteter & design, 20. februar 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

900 DKK

12 bud

900 DKK
850 DKK
(Autobud) 800 DKK
750 DKK
700 DKK
650 DKK
(Autobud) 600 DKK
600 DKK
(Autobud) 550 DKK
500 DKK
420 DKK
400 DKK