2139/981
Dansk møbeldesign
Rektangulært spisebord af massiv eg med udtræk og én tillægsplade. H. 73. L. 160/210. B. 90. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Revne i træet. Pladen har slået sig. Løse samlinger.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag