2034/248
“Dobbeltriflet” og “Gammelriflet” bestikdele af sølv, forskellige mestre, 19–20. årh. Vægt 1283 g. (21+5)
Bestående af: “Dobbeltriflet”: 6 suppeskeer, 7 dessertskeer, 7 frokostgafler, 1 serveringsske med gravering under laf. “Gammelriflet”: 4 frokostgafler, 1 dessertske.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere dele graverede.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud