1820/203
Tysk linnedskab af delvis frugttræsfineret egetræ, front med tre skuffer, overskab med to låger. Ca. 1800. H. 210. B. 122. D. 60.
Finérskader. Revner i træet. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 21. maj 2018
Vurdering
Hammerslag
20 bud