2044/285
Et par vaseformede saltbøsser, prydede med guirlander, et par engelske peberbøsser, saltske og fyrtøj af sølv og sterlingsølv. Bl.a. Suckling Ltd. England. Vægt ca. 189 gr. 18.-20. årh. Salt- og peberbøsser H. 8. (6)
Den ene saltbøsse med reparation på stamme. Fremstår med mindre buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag