1908/​1551

Indo-persisk vase og tallerken af delvis emaljeret messing, ciseleret med blomster og bladværk. 20. årh.s begyndelse. Vase H. 55. Tallerken Diam. 28,5. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 21. februar 2019

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

240 DKK

20 bud

240 DKK
230 DKK
(Autobud) 220 DKK
220 DKK
(Autobud) 210 DKK
200 DKK
(Autobud) 160 DKK
155 DKK
(Autobud) 150 DKK
145 DKK
(Autobud) 140 DKK
135 DKK
130 DKK
125 DKK
(Autobud) 120 DKK
120 DKK
(Autobud) 115 DKK
110 DKK
105 DKK
100 DKK