1908/1551
Indo-persisk vase og tallerken af delvis emaljeret messing, ciseleret med blomster og bladværk. 20. årh.s begyndelse. Vase H. 55. Tallerken Diam. 28,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 21. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
20 bud