2103/218
Hermann Wilhelm Bissen, efter (f. Slesvig 1798, d. København 1868)
H.C. Ørsted. Buste af kobberblik. 19. årh.s slutning. H. 60 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Reparation ved sokkel.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
28 bud