1308/1100
Rolex
Damearmbåndsur af 18kt guld. Model Oyster Perpetual DateJust, ref. 69178. Chronometer certificeret automatisk værk med dato. Hvid skive med guld baton visere og timemarkører. Original Rolex “President” lænke af 18kt guld. O: ca. 20 cm. Kassediam. ca. 26 mm. Ca. 1979–80.
Servicekvittering fra autoriseret Rolex forhandler Klarlund dateret 28. jan. 2013 medfølger.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Smykker, 20. februar 2013
Vurdering
Hammerslag