Art Deco
Toiletmøbel samt spejl af riopalisander. Top ilagt sort glasplade, front med fire skuffer og to låger. Toiletmøbel: H. 61. B. 130. D. 42,5–47. Spejl: Diam. 99. (2)
CITES-certifikat gyldigt indenfor EU medfølger.
Almindelig brugspatina. Ridser og mærker. Nogle finérafslag. Inderside af en skuffe med blækpletter. Nøgle medfølger.
Moderne kunst og design, 29. marts 2016