2138/652
Viggo Kragh-Hansen (f. Vivild 1910, d. 1996)
Portræt af Madame Dumont. Sign. V. Kragh-Hansen. Olie på lærred. 64×53.
Krakeleringer, og mindre stød i lærredet. Rammen har lidt afslag.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag