1917/722
Tre “UD” lysskilte af messing samt grøn og hvid akryl og glas. Udført hos Louis Poulsen. H. 7,5. Diam. 17. (3)
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 23. april 2019
Vurdering
Hammerslag
13 bud