900/408
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“Træ med frugt”. Sign. på bagsiden Carl-Henning Pedersen 1994 med titel. Olie på lærred. 90×57.
Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstneren.
Malerier, skulpturer og grafik, 10. marts 2021
Vurdering
Hammerslag