877/768
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“Tropeleg”. Sign. chp, Bali 1993; titel på rammens bagside. Blyant og akvarel på papir. Bladstørrelse 57×38.
Malerier, grafik, fotografier, 7. marts 2018
Vurdering
Hammerslag