1708/1516
Et sæt på seks ostindiske bærtallerkener af porcelæn, dekoreret i guld med kronet monogram og bladranker. 18. årh. Diam. 16. (6)
Flere tallerkener med mindre kanthak, en med hårrevne og kanthak på fane. Let slitage på guld.
Varia, 23. februar 2017
Vurdering
Hammerslag