1708/​1516

Et sæt på seks ostindiske bærtallerkener af porcelæn, dekoreret i guld med kronet monogram og bladranker. 18. årh. Diam. 16. (6)

Flere tallerkener med mindre kanthak, en med hårrevne og kanthak på fane. Let slitage på guld.

Varia, 23. februar 2017

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag