2139/112
Gerhard Blom (f. Helsingør 1866, d. Birkerød 1930)
Græssende køer på en mark. Sign. Gerh. B. Olie på lærred. 81×101.
Behov for let overfladerensning. Lærred bør strammes op. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag