2249/756
Dansk møbeldesign
Overpolstret lænestol med ben af bejdset bøg, betrukket med lyst stribet uld. 1930–40'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Senere forben.
Moderne kunst og design (udskudt), 8. december 2022
Vurdering
Hammerslag
23 bud