2416/268
Vinkande af sølv, indvendig forgyldt, ciseleret med klassisk motiv og efeuranker. P. Hertz, København 1893. Vægt ca. 420 g. H. 30 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Graveret. Mindre buler, ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag
10 bud