2425/7542
Ubekendt maler, 19. årh.
Portræt af J. Muhle (?-1795). Usigneret. Bly på papir monteret på pap. Bladstørrelse 13,5×11. Uindrammet.
Proveniens: Circolo Scandinavo / Skandinavisk Forening i Rom (Inv. nr. AI 39a).
Papiret er gulnet en smule. Minimalt nålehul i midten af øverste kant.
Vurdering
Hammerslag
826709 | ||
808896 | ||
826709 |