2021/700
Flemming Rosenfalck (f. 1927, d. 1972)
“Skæve firkanter i rekler”, 1957. Sign. med titel og datering på bagsiden. Relief af bemalet træ. 75×49×6.
Aldersrelateret patina og håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 19. maj 2020
Vurdering
Hammerslag