2250/136
Viggo Langer (f. Leipzig 1860, d. Rungsted 1942)
Gårdparti fra Pompei. Sign. Viggo Langer 1939. Olie på lærred. 52×69.
Udstillet: Charlottenborg 1939.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. december 2022
Vurdering
Hammerslag