2426/253
H. C. Andersen eventyr bestik af sølv, bestående af 10 knive, 12 suppeskeer og 12 grape skeer. Horsens Sølvvarefabrik, 20. årh. Vægt uden dele af stål ca. 800 g. L. 14,5–17 cm. (34)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
825375 | ||
838145 | ||
2354 (Autobud) | ||
838145 | ||
2354 |