2426/​253

H. C. Andersen eventyr bestik af sølv, bestående af 10 knive, 12 suppeskeer og 12 grape skeer. Horsens Sølvvarefabrik, 20. årh. Vægt uden dele af stål ca. 800 g. L. 14,5–17 cm. (34)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

825375 7.000 DKK
838145 6.500 DKK
2354 (Autobud) 6.000 DKK
838145 5.500 DKK
2354 5.000 DKK